در این پست میخواهیم آموزش تغییر نام کامپوننت های جوملا(تغییر نام افزونه نصب شده جوملا) که توی پنل مدیریت جوملا به اون دسترسی دارید را به شما اموزش بدم.برای این کار ابتدا وارد فضای هاست خود شوید سپس مسیر زیر رو در پوشه روت سایت دنبال کنید:


 

جوملا 

 

 

با سلام خدمت شما کاربران عزیز سورس با ما،  در این پست میخواهیم آموزش تغییر نام کامپوننت های جوملا(تغییر نام افزونه نصب شده جوملا) که توی پنل مدیریت جوملا به اون دسترسی دارید را به شما اموزش بدم.

شاید برای شما هم پیش آمده باشه که یک بسته نصبی سایت جوملا و یا یک افزونه جدید رو روی سایت خودتون نصب کردید بعد از نصب مشاهده میکنید در انتها یا ابتدای نام افزونه ، نام مترجم یا نام توسعه دهنده روی اسم افزونه هست (توی قسمت کامپوننت ها) و شما به دلایل مختلف دوست ندارید این اسم توی پنل شما باشه و میخواید اسم رو تغییر بدید اما چطور؟ ما در این پست قصد داریم به شما بیاموزیم که چطور میشه نام یک افزونه رو بعد از نصب تغییر داد, با ما همراه باشید.

 

 

آموزش تغییر نام افزونه نصب شده در جوملا(کامپوننت ها)

 

برای این کار ابتدا وارد فضای هاست خود شوید سپس مسیر زیر رو در پوشه روت هاست دنبال کنید:

public_html/administrator/language

 

سپس دو عدد پوشه به نام های زیر مشاهده میکنید

en-GP

fa-IR

 

سی پنل هاست

 

وارد پوشه fa-IR شوید و به نبال فایل مربوط به افزونه خود بگردید برای راحتی میتوانید اسم افزونه مورد نظر رو از طرق جستجوی مرورگر ها همان Ctrl+F پیدا کنید معمولا اسم فایل زبان افزونه با خود افزونه یکی است در صورتی که با اسم موفق به پیدا کردن فایل نشدید میتوانید همه فایل ها رو برسی کنید به این صورت که روی فایل کلیک راست نموده و روی گزینه View کلیک کنید و محتوای فایل رو برسی کنید.

 

 

نکته: در بعضی از موارد در بسته های نصبی شاهد آن هستیم که فایل زبان افزونه در پوشه en-GP قرار دارد.

 

بعد از پیدا کردن فایل مورد نطر روی ان کلیک راست کرده و گزینه edit را انتخاب میکنیم سپس نام مورد نظر خود را جایگزین و ذخیره میکنیم.

به همین سادگی نام افزونه در منوی کامپوننت ها در پنل جوملا تغییر کرد.

 

 

آموزش تغیر نام کامپوننت های جوملا

 

آموزش تغیر نام کامپوننت های جوملا

 

 

 

کلید واژه ها: آموزش تغییر نام کامپوننت های جوملا، آموزش تغییر نام افزونه های جوملا، آموزش تغییر نام کامپوننت های جوملا در پنل, تغییر نام کامپوننت های جوملا، نغییر نام افزونه های جوملا، چگونه نام کامپوننت های جوملا را تغییر دهیم؟،